Taras to jedno z ulubionych miejsc w każdym domu. Idealnie sprawdza się na leniwy wypoczynek jak i miejsce do posadzenia ozdobnych kwiatów. Budowę takiego tarasu należy jednak wykonywać zgodnie z wcześniej ustalonym planem. W ten sposób przestrzeń wokół domu będzie stanowiła spójną całość z ogrodem.

 

 

Zwróć uwagę na rodzaj drewna

 

W przypadku budowy tarasu zasadniczą kwestią okazuje się dobór odpowiedniego gatunku drewna. Ważne, aby drewno było solidne a jednocześnie by nadawało się do obróbki. W zależności od tego, jaki gatunek drewna wybierzemy, będzie zależało czy taras przetrwa jeden sezon czy długie lata.

 

 

Wśród rodzimych gatunków popularne są:

 

  • sosna

  • dąb

  • buk

  • modrzew

 

Jednak dużym zainteresowaniem cieszą się również gatunki egzotyczne jak marabu czy teak. Nie tylko wyróżniają się one ciekawymi słojami, ale także wysoka odpornością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne.

 

 

Skorzystaj z pomocy stolarza

 

W odpowiednim przygotowaniu wszystkich elementów składowych tarasu najlepiej pomogą nam stolarze. Mają oni doświadczenie w obsłudze specjalistycznych narzędzi jak piła tarczowa, szlifierka, wkrętarka i wiele innych. Ich doświadczenie pozwoli zbudować taki taras od początku do końca.