Ostatnio wpadłam na pomysł renowacji bramy wjazdowej. Nowa brama miała być automatyczna, w związku z czym wymagała stworzenia pewnej konstrukcji. Konstrukcja miała powstać z cegieł klinkierowych, które kupiłam w https://sklep.auroks.pl , jednego z najbardziej polecanych sklepów. Tam też nabyłam od razu impregnat do klinkieru.

 

 

Zaimpregnowana kostka z klinkieru na ścianie.13356234(14)

Zaimpregnowana kostka z klinkieru.

 

Początkowo byłam zaskoczona, że wyroby z tak trwałego materiału, jak klinkier, wymagają impregnowania. Ale to było zanim wybrałam cegły. Wiele bowiem zależy od tego, jakiego rodzaju cegieł użyjemy. Kupiłam cegły klinkierowe, których kolor wybrałam „na oko” taki, jaki w sklepie wydawał mi się najbardziej podobny do koloru kamieni z ogrodzenia. Jak się domyślacie, koloru nie trafiłam, ale zanim się zorientowałam, fachowcy rozpoczęli już budowę konstrukcji .

 

 

 

 

Mogło tak zostać, w końcu to tylko brama, ale postanowiłam się skontaktować ze sklepem. Być może znajdą jakieś rozwiązanie. Znaleźli. Zaproponowali impregnat do klinkieru, który jak się okazuje nie tylko odpowiada za dodatkową ochronę przed wilgocią i innymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, ale także może nieco zmienić kolor. Impregnaty do klinkieru mogą być całkowicie bezbarwne, ale mogą też mieć właściwości, dzięki którym po nałożeniu impregnatu uzyskuje się nieco ciemniejszy kolor oraz efekt mokrej powierzchni, która wydaje się być zawsze czysta i estetyczna.

 

Pod impregnat do klinkieru można nałożyć dodatkowo modyfikator, którego zadaniem jest wzmocnienie naturalnego koloru powierzchni impregnowanej.