Piece na ekogroszek były czasie swojej świetności bardzo popularne. Dzisiaj co prawda tyle się o nich nie mówi, jednak mimo wszystko w https://sklep.auroks.pl/kotly-termet-gazowe możesz znaleźć piec na ekogroszek świetnej jakości. W tym artykule porównamy właśnie piece na ekogroszek, które mimo że zostały trochę zapomniane, to cały czas stanowią świetny sposób na ogrzewanie domu właśnie z ogrzewaniem elektrycznym, które jest w Polsce bardzo mało popularne.

Jak wypadają te dwa sposoby na ogrzewanie?

Piece na ekogroszek są w pewnym sensie połączeniem wygodny użytkowania, oraz stosunkowo niskich kosztów eksploatacji.32141249961787(32)

Piece na ekogroszek są połączeniem wygodny użytkowania, oraz stosunkowo niskich kosztów.

Wiele pokażę ta tabela:

 

Opisywana cecha Piec na ekogroszek Ogrzewanie elektryczne
Koszty instalacji Wysokie Średnie
Od 6000zł Od 3000zł
Koszty ogrzewania Niskie Wysokie
Ok. 2000-3000zł Ok. 8000zł
Wygoda obsługi Częściowo zautomatyzowana W pełni automatyczna
Dodatkowe informacje Wysokie koszty naprawy Cały system ogrzewania może znajdować się nawet w szafce w kuchni

 

Ogrzewanie elektryczne jest dla osób zamożnych, dla których budżet nie stanowi żadnego ograniczenia. Natomiast piece na ekogroszek są w pewnym sensie połączeniem wygodny użytkowania, oraz stosunkowo niskich kosztów 32141249961787(42)eksploatacji. Ich największą wadą jest cena jaką trzeba zapłacić na początku.

Jednak łatwo zauważyć, że w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym większa kwota wydana na piec na ekogroszek zwróci się już w pierwszym roku ogrzewania.

To, który rodzaj ogrzewania powinieneś wybrać pozostawiam do twojej własnej decyzji. Porównaj wady i zalety każdego rodzaju ogrzewania.